ÇEVRİMİÇİ KAYNAKLAR

PLOTEUS

https://ec.europa.eu/ploteus/

Site Hakkında Bilgi: Avrupa Komisyonu’nun Avrupa’da öğrenme fırsatları ve yeterlilikler konusunda hizmet sunduğu bir sitedir. Burada amaç kullanıcılara Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi konusunda bilgi vermek, ortak yeterlilikler belirlemek, gençlerin Avrupa ülkeleri arasında hareketliliğini sağlamaktır. Bu hizmetlerle Avrupa Birliği’nin entegrasyonun güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Rehberlikte Kullanılma Amacı: Geçmişe kıyasla gençlerin çok daha fazla hareketlilik içerisinde bulunduğu, farklı ülkeleri tanıma gayreti içerisinde oldukları ve bu konuda çeşitli imkanların sunulduğu günümüzde, bu konularda rehberlik hizmetlerinin sunulması bir zorunluluk arz etmektedir. Ploteus web sayfası bu konuda hizmet vermektedir. Dolayısı ile bu web sayfasının tamamı rehberlik hizmetlerinde kullanılabilir. Zira web sayfası, Avrupa’da öğrenme fırsatları, yeterlilikler, rehberlik hizmetleri, bir başka AB ülkesinde öğrenim görme, değişim programları, diploma denkliği gibi konularda bilgi vermektedir.

Web Sayfasının Rehberlikte Kullanılacak Yönleri: Kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak web sayfasının ilgili birimleri kullanılabilir. Örneğin, bir kişi Avrupa Birliği ülkesi bir ülkede öğrenim görmek istiyorsa, öğrenme fırsatları bölümüne girerek o ülkedeki öğrenme fırsatlarını, değişim programından yararlanmak istiyorsa değişim programı konusunda bilgi sahibi olabilir.

Bu içerik toplam 2284 kez görüntülenmiştir.
Portal içerikleri bugün 672 kez görüntülendi, 01.01.2018 tarihinden itibaren 1.864.536 tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edildi.