ÇEVRİMİÇİ KAYNAKLAR

MAYBE (Meslek Alanlarına Yönelimi Belirleme Envanteri)

http://kariyerrehberligi.net/tr/

Site Hakkında Bilgi: Bu site “Ankara Layıka Akbilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” “Kastamonu 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”, ve “Sürekli Eğitim ve Bilim ve Kültür Derneği” (SEDER) tarafından 1 Eylül 2014 – 31 Ağustos 2015 tarihlerinde yürütülen “Mesleki Eğilime Göre Yönlendirme ve Kariyer Rehberliği” adlı proje kapsamında hazırlanmıştır. Sitede Anasayfa, Proje, Ekip, Bileşenler, Basın Odası, e-Kütüphane, İletişim, MAYBE, Ortak Okullarımız, Etkinlik Takvimi, “Meslek Alanlarına Yönelimi Belirleme Envanteri (MAYBE)” ve Meslek Rehberi sekmeleri bulunmaktadır.

Rehberlikte Kullanılma Amacı: Bu site, özellikle mesleki ve teknik liselerde okumayı düşünen 8. Sınıf öğrencileri ile mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilerin kendilerine uygun alan ve dal seçmelerine yardım edecek kaynakları sunması bakımından yararlıdır. Sitede 8.sınıf, 9. sınıf veya 10. sınıflarda okuyan öğrencilerin kendilerine uygun alanları belirlemelerine yardım edecek “Meslek Alanlarına Yönelimi Belirleme Envanteri” (MAYBE) adlı bir ölçme aracı ile “Meslek Rehberliği” adlı bir doküman vardır.

Bu içerik toplam 3370 kez görüntülenmiştir.
Portal içerikleri bugün 663 kez görüntülendi, 01.01.2018 tarihinden itibaren 1.864.530 tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edildi.