Haberler

Türkçe Öğretim Portalı ile İnteraktif Türkçe Eğitimi

Türkçe Öğretim Portalı ile İnteraktif Türkçe Eğitimi

10.07.2018

Türkçe Öğretim Portalı

Yunus Emre Enstitüsü, yürütmekte olduğu Uzaktan Türkçe Öğretimi Projesi ile zaman ve mekân problemini ortadan kaldıracak, günümüz teknolojilerini kullanarak Türkçe öğrenmek isteyenlere imkân sunacaktır.
Ayrıca Uzaktan Türkçe Öğretimi Projesi, 10. Kalkınma Planı çerçevesinde Yunus Emre Enstitüsüne verilmiş Türkçe Öğretim projelerinden biridir.
Yunus Emre Enstitüsünün kuruluşundan bu yana sayısı elliyi aşan Türk Kültür Merkezleri, bulundukları coğrafyalarda dostluk ilişkilerinin pekişmesinde önemli bir görev üstlenmektedir.

Yunus Emre Enstitüsü, Kültür Merkezleriyle Türkçe öğretiminin yanı sıra Türk kültürünü tanıtmayı, kültür ve sanat diliyle ulusal, geleneksel ve çağdaş değerler arasında sürekli ve kalıcı bir etkileşim sağlamayı amaçlamaktadır. Merkezler bulundukları bölgelerde düzenlediği etkinliklerin dışında geleneksel sanatlar, kültürel mirasın korunması, farklı disiplinlerde sanatsal üretimin sağlanması ve kültür politikalarının geliştirilmesi konularında da çalışmaktadır.

Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezlerinde düzenlenen Türkçe kurslarında öğretim sistemi Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Metni'ne göre şekillendirilmektedir. Merkezlerde verilen Türkçe derslerinde dört temel dil becerisine (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) eşit düzeyde yer verilmektedir.

Avrupa Dil Portfolyosu ölçütlerine göre tanımlanan A1, A2, B1, B2, C1, C2 düzeylerinden oluşan altı basamakta dil öğretimi gerçekleştirilmektedir.

Tüm vatandaşlarımız  https://turkce.yee.org.tr/tr  adresinden e-Devlet şifreleriyle veya EBA şifreleriyle giriş yapabilir, veya  buradan kaydolarak ücretsiz faydalanabilirler.

Bu içerik toplam 82982 kez görüntülenmiştir.
Portal içerikleri bugün 822 kez görüntülendi, 01.01.2018 tarihinden itibaren 1.864.624 tekil ziyaretçi tarafından ziyaret edildi.